Siber Güvenlik (Hacker) Uzmanlık Eğitimi

Ülkemizde ki ekonomik kriz sebebiyle 3900TL olan yüz yüze eğitim paketimizde anlatılan tüm konular video’ya alınmış ve sizlere 1000TL ye sunulmaktadır. Bu teklif sadece ülkemizde ki kriz düzelene kadar geçerli olacaktır.

40h 13 Öğrenci 4,5 (4) Başlangıç

Siber Güvenlik Uzmanlık Eğitimi

KAMPANYA!!!

Siber Güvenlik Eğitimlerinde geçerli %40 - %70 'e varan indirimler mevcut!

Siber güvenlik; bilgisayardan telefona, elektronik sistemlerden sunuculara kadar uygulanabilecek tüm kötü amaçlı saldırıları koruma yöntemidir. Kısacak elektronik güvenliği olarak da tanımlanmaktadır ve dünyada 39 saniyede bir siber saldırı gerçekleştirilmektedir. Yapılan siber saldırıların küresel ekonomiye trilyon dolarlık bir maliyet getirdiği düşünülürse siber güvenlik uzmanlarının sektöre çok büyük katkı sağladığı görülmektedir.

Yapılan son araştırmalara göre yılsonunda siber suçlar nedeniyle yaşanılan maliyetin 6 trilyon dolar civarında olması beklenirken; sürekli gelişen teknoloji karşısında siber tehdit alanları da genişlemektedir. Bu nedenle siber güvenlik uzmanlarına olan ihtiyaç sürekli artış gösterirken, verilen siber güvenlik uzmanlık eğitimi sayesinde dünya genelinde duyulan 4,7 milyon siber güvenlik personeli ihtiyacı karşılanmaya çalışılmaktadır. 

1,9 milyon personel açığının bulunduğu sektörde açığın kapatılması için %145 oranında bir artışın sağlanması gerekirken, siber güvenlik eğitimi sayesinde siber dünyası tanıtılarak saldırı tipleri ve korunma yöntemleri hakkında teorik bilgiler dışında uygulama fırsatı da verilmektedir.

Siber Güvenlik Eğitimi

Siber güvenlik eğitimi, siber güvenlik uzmanı olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken bir eğitimdir. Üniversiteler tarafından eğitimler düzenlendiği gibi özel firmalar da bu alanda tam donanımlı eğitim verilmektedir. Siber güvenlik eğitimi içerisinde teorik bilgiler dışında pratik bilgiler mutlaka verilmelidir ki teorik olarak verilen bilgilerin uygulanması kolay unutmanın önüne geçecektir. 

Siber Güvenlik Nedir?

Bilişim sektörünün olmazsa olmazı siber güvenlik, dijital verileri korumanın dışında geliştirme açısından önem arz etmektedir. Üçüncü kişilerin sunuculara, bilgisayarlara ve mobil cihazlara ait verilere ulaşarak zarar vermesi engellenmektedir. 

Ulaşılan bilgiler dahilinde kişilere zarar verilebileceği gibi resmi kurum ve şirket bilgilerine ulaşılarak tüm detaylara ulaşılarak çok ciddi zararlar verilebilmektedir. Siber güvenlik sayesinde hem kişilerin bilgileri korunabildiği gibi hem de şirket ve kurumlara ait olan bilgiler korunmaktadır. 

Siber Güvenlik Eğitimi Nedir?

Siber güvenlik eğitimi, siber güvenlik uzmanı olmak isteyen kişilere verildiği gibi bilgisayarla bağlantısı çok fazla olan kişilerde verilerini korumak adına eğitim alabilmektedir. Siber güvenlik uzmanları gerekli donanıma sahip olsa bile güncel gelişmeleri yakından takip etmek ve mevcut bilgilerini geliştirmek adına da eğitimlere katılarak kendilerini geliştirmelidir. Üstelik mevcut olan yanlış bilgilerin düzeltilmesi ve bilgilerin unutulmaması içinde eğitimlere katılmak önemlidir.

Siber Güvenlik Eğitimi Ne İşe Yarar?

Siber güvenlik eğitimi sayesinde kişiler mevcut bilgilerini geliştirmenin dışında yeni bilgilere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Üstelik eğitimler sırasında pratik yapılması bilgilerin kalıcı hale gelmesine katkıda bulunurken, değişen dijital dünyaya kolay uyum sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Siber güvenlik eğitiminde teorik bilgiler kadar uygulamakta çok önemli olduğu için uygulamaya yönelik eğitimin olup olmadığı araştırılarak eğitim tercihi yapılmalıdır.

Siber Güvenlik Eğitimi 2021

Teknolojinin sürekli gelişmesinden etkilen dijital dünyaya ayak uydurabilmek açısından siber güvenlik eğitimlerinin düzenli olarak alınması gerekmektedir. Yenilenme sayesinde sorunlara ve olaylara bakış açısında değişiklik olacağı için çalışmalarda elde edilen sonuçlarda çok daha etkili olacaktır. Siber güvenlik uzmanı olan bir kişinin sürekli aktif olması, gelişmeleri yakından takip etmesi ve buna bağlı olarak da kendini sürekli yenilemesi gerekmektedir. 

Siber Güvenlik Eğitimi Ders Programı

Siber güvenlik eğitiminde uygulanan ders programı çok kapsamlı ve donanımlarıdır. Uzman olacak kişinin ince detaylara ihtiyacı olacağı için farklı birçok alanda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu nedenle siber güvenlik eğitimi dersleri; 

  • Bilgi Güvenliği
  • Kriptoloji
  • Bilgisayar Ağ Protokolleri
  • Ağ Güvenliği
  • Web Güvenliği farklı isimler altında uzman olacak kişilere verilmektedir. 

Siber Güvenlik Uzmanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Siber güvenlik uzmanı sertifikası sahibi olabilmek için üniversitelerin verdikleri eğitimlere katılmak dışında özel eğitim kurumları ya da özel ders almak gibi farklı yollar tercih edilebilmektedir. 

Özellikle özel eğitim kurumlarında teorik bilginin dışında uygulama yapma fırsatının sunulması konuları kavramak açısından kolaylık sağlamaktadır. Alınan dersler sonucunda başarılı olan kişilere ‘’Siber Güvenlik Uzmanı Sertifikası’’ verilirken, alınan sertifika sayesinde farklı sektörlerde iş bulma şansına sahip olunmaktadır.

Siber Güvenlik Eğitiminde Neler Gösteriliyor?

Siber güvenlik eğitimlerinde kişilere belirlenen dersler doğrultusunda detaylı olarak teorik bilgiler verilir ve uygulama yaptırılarak bilginin kalıcı hale gelmesi desteklenmektedir. Eğitim sonunda kişiler siber güvenlik konusunda gerekli donanıma sahip olurken, uygulamalar sayesinde teorik bilgilerin nasıl uygulanacağı hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Tabii ki siber güvenlik alanında çalışmak isteyen kişilerin eğitimlere katılarak sertifika alması gerekirken, kendilerini geliştirmiş olmaları iş bulma açısından da avantaj sağlayacaktır.

Siber Güvenlik Eğitimi Fiyatı 2021

Siber güvenlik uzmanı olarak çalışma hayatına dahil olmak isteyen kişiler siber güvenlik eğitimi fiyatı konusunda araştırmalar yapmaktadır. Fiyatı etkileyen unsurların başında eğitimin verildiği yer etkili olmaktadır. 

Üniversiteler ve özel eğitim kurumları tarafından verilen eğitim fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca eğitim süresi ve kapsamı da fiyatı etkileyen unsurlar arasında yerini alırken, eğitimin sadece teorik eğitim olması ya da teorikle birlikte uygulama eğitiminin sunulması fiyat farkına neden olmaktadır. 

Bu nedenle fiyat bilgisinden önce alınacak kursun içeriği ve eğitim kurumunun siber güvenlik eğitimi konusunda tecrübesi hakkında bilgi sahibi olarak karar vermek ödenecek paranın boşa gitmesine engel olacaktır.

Online Siber Güvenlik Eğitimi Veriliyor mu?

Pandemi sürecinde birçok sektör evden çalışma şekline geçiş yaparken, çalışanlarına verilecek eğitimler konusunda da online eğitimi tercih etmektedir. Bu nedenle online siber güvenlik eğitimi de verilmektedir. 

Teorik dersler dışında pratik yapma konusunda da online olarak derslere devam edilmektedir. Eğitimlerin online olarak verilmesi katılımcılar açısından herhangi bir olumsuzluğa neden olmazken, online eğitim almak için tercih edilecek eğitim kurumundan detaylı bilgi alınması gerekmektedir.

Siber Güvenlik Eğitimi Ne Kadar Sürüyor?

Siber güvenlik eğitimi fiyatları gibi siber güvenlik eğitim süresi de eğitim alınacak kuruma göre değişkenlik göstermektedir. Üniversiteler bünyesinde verilen eğitimler 2-3 gün gibi bir sürede biterken, özel eğitim kurumları tarafından verilen eğitimler aylarca sürebilmektedir. Kurs için belirlenen süre eğitimin ne kadar detaylı olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olunmasına yardımcı olmaktadır.

Siber Güvenlik Eğitimini Aldıktan Sonra Sertifika Veriliyor mu?

Siber güvenlik eğitimi sertifika alınması sonucunda son bulurken, sertifika alan kişinin eğitimde başarılı olduğu anlamına gelmektedir. Sadece bazı kurumlar eğitim biter bitmez sertifika vermeyebilir. Çünkü şayet sertifika onaylıysa eğitim sonunda kişiler sınava tabii tutulur ve başarılı kişilere sertifika verilir. 

Onaylı sertifikanın avantajı ise CV’lere eklenebilir ve iş başvurusu sırasında başvuran kişiler arasında ayrıcalıklı olma hakkı tanımaktadır. Büyük şirketler eleman alımında çok fazla kriter aradığı için alınan onaylı sertifika iş bulma kolaylığı dışında maaş açısından da daha avantajlı hale getirecektir.

Siber Güvenlik Eğitimi Alarak Hangi Sektörlerde Çalışabilirim?

Siber güvenlik her sektörde dijitalliğin kullanılmasından dolayı günümüzde siber güvenlik uzmanlarına olan ihtiyaçta sürekli artış göstermektedir. Şirketlerin kurdukları sistemlerin güvenliğini sağlaması açısından gelecekte de önemini yitirmeyecek meslekler arasında yer alan siber güvenlik uzmanlığı bilişim sektöründen finans sektörüne kadar birçok sektörde kolaylıkla iş bulabilmektedir. Sadece gerekli donanıma ve kendini geliştirmek açısından gerekli yeterliliğe sahip olmak iş bulma açısından daha iyi şartların oluşmasına yardımcı olacaktır.

Siber Güvenlik Eğitimi ile Siber Güvenlik Uzmanı Olabilir miyim?

Siber güvenlik uzmanı olabilmek için herhangi bir ihtisas gerekli olmamakla birlikte konuya hakim olmak ve çözüm üretme konusunda tecrübe sahibi olmak, üniversite mezunu olmak üstüne bir de siber güvenlik eğitimi almış olmak tercih edilmekte kolaylık sağlayacaktır. Eğer alanda en iyi olmak ve bu alanda kendinizi geliştirerek iyi yerlere gelmek istiyorsanız, siber güvenlik eğitimi alarak istediğiniz konuma ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Siber Güvenlik Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Siber güvenlik uzmanı maaşı hakkında net bir rakam verebilmek zordur. Maaşı belirleyen kişinin eğitim durumu ve sahip olduğu donanımdır. Ayrıca çalışılan sektör, kişinin yaptığı projeler, daha önceki iş tecrübesi gibi kriterlerde maaşın belirlenmesinde önemlidir. Tüm bunlara rağmen siber güvenlik uzmanı maaşı ile ilgili ortalama bir rakam vermek gerekirse, 6-7 bin TL olduğunu söyleyebiliriz.

Siber Güvenlik Olmazsa Ne Olur?

Devlet kurumlarından bankalara, hastanelerden e-ticaret sitelerine kadar her sektörde internet üzerinden hizmet verilmektedir. Hizmet alabilmek sitelere üye olan kullanıcılara ait verilerin ve sistem bilgilerinin korunabilmesi adına siber güvenlik olmazsa olmaz bir uygulamadır. 

Banka gibi parasal işlemlerin yapıldığı sektörlerdeyse siber güvenlik olmaması durumunda herhangi bir saldırı karşısında küresel bir kriz yaşanabileceği gibi maddi anlamda ciddi zarar yaşanacaktır. 

Siber Güvenlik Eğitiminden Sonra Beyaz Şapkalı Hacker Olabilir miyim?

Siber güvenlik uzmanları aldıkları siber güvenlik eğitimi sonrasında sunucu ya da ağa yönelik her türlü bilgi ve detaya ulaşabildiği gibi herhangi bir saldırının kaynağını da kolaylıkla bulabilmektedir. Bu nedenle isteyen siber güvenlik uzmanı beyaz şapkalı hacker olmayı da tercih edebilmektedir. Ama genel anlamda kendini yetiştirmiş bir siber güvenlik uzmanı yüksek maaş aldığı için konumunu riske atmak istemeyeceği için hacker olmak gibi bir istek duymayacaktır.

Siber Güvenlik Eğitimi Kaç Aşamalı Olmaktadır?

Siber güvenlik eğitimi kapsam olarak çok geniş olmakla birlikte eğitim genel olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Eğitimin ilk aşamasında teorik bilgiler verilirken, ikinci aşamasında teorik bilgilerin kalıcılığını sağlamak ve nasıl uygulanacağına dair bilgi sahibi olabilmeleri için kursiyerlere pratik eğitimi verilmektedir.

İşkur’un Verdiği Eğitimle Arasındaki Farklar Nelerdir?

Siber güvenlik eğitimleri belirttiğimiz iki aşamadan oluşmaktadır ve teorik bilgi kısmı kadar pratik bilgi kısmı da eğitimden istenilen başarının elde edilebilmesi için çok önemlidir. İşkur tarafından siber güvenlik eğitimi verilmektedir ama eğitim içeriği çok detaylı olmadığı için ve ayrıca pratik bilgi aşamasının olmaması siber güvenlik uzmanı olacak kişi için bir dezavantajdır. 

Siber güvenlik çok geniş kapsamlı bir alan olduğu için iş bulma sırasında ne kadar donanımlı olunursa o kadar kolay iş bulunabileceği gibi mesleki anlamda yeterlilik istenilen maaşı alabilmeyi etkileyecektir.

Neden Noroxi Siber Güvenlik Firmasını Tercih Etmeliyim?

Siber güvenlik üzerine eğitim veren üniversiteler ve eğitim kurumları bulunmaktadır. Ama Noroxi Siber Güvenlik firması olarak verilen eğitimin kapsamı ile süresi açısından diğer kurumlara göre daha detaylı, donanımlı ve uygulamalı eğitim veriyor olmamız firmamızın daha başarılı işler ortaya çıkarmasına neden olmaktadır. 

1.000,00 3.900,00

Kurs'a neler dahil?

  • 40 saatlik video eğitimi
  • Katılım sertifikası
  • Dökümanlar
  • Hayat boyu erişim

Mahmut Emin Kurhan

4,4Eğitmen Değerlendirmesi
21
Öğrenci
4
Kurs
16
Yorumlar
Detayları Gör